• Děkujeme všem, kdo Matýskovi pomáháte. Budete-li potřebovat daňové potvrzení za rok 2016, kontaktujte nás prosím na promateje@seznam.cz

(11.6.2010 – 5.10.2010)

Matěj se následně vrátil z Ostravy zpět do Brna, kde nás opět čekal tvrdý střet s realitou. V dětské nemocnici v Brně na Černopolní ulici totiž nějak pozapomněli, že Matěj je na cestě k nim a nebyli na něj vůbec připraveni. Zděšeně jsme poslouchali dotazy „Kam by vlastně měl jít?“ nebo „Máte pro něj léky?“ Brzy jsme pochopili, že pro zdejší nemocnici představujeme pověstný (a nežádoucí) „horký brambor“.

Nakonec tento „horký brambor“ umístili na oddělení JIP 46. Chtěli ho uložit do malé postýlky a teprve po opakovaných protestech maminky dostal k dispozici polohovací lůžko. 

Vzhledem k novým zdravotním problémům (hromadění tekutiny v mozku), byla Matýskovi provedena další operace – zavedení Shuntu do hlavy, což je což je regulovaný odtok přebývající tekutiny z mozku do žaludku, kde se vstřebává. V souvislosti s tím byl opět přesunut na jiné oddělení JIP 10.

Bylo evidentní, že přeložit tento „horký brambor“ na další oddělení JIP v nemocnici nikam nevede a tak neznalí dalších důsledků, jsme souhlasili s odjezdem do lázní.

Balzámem na nervy po měsících peripetií v Brně byla dětská léčebna Vesna v Jánských lázních. Zde vše fungovalo podle našich představ a velmi vstřícný a profesionální přístup personálu byl samozřejmostí. DĚKUJEME MOC

Poté se Matýsek vrátil do brněnské dětské nemocnice, shodou okolností v době, kdy si jeho případu všimla média. Těžko říci, zdali to mělo nějaký vliv, ale musíme říci, že v té době byla péče o něj výborná. 

Další článek
Předchozí článek
Zpět na seznam článků