• Děkujeme všem, kdo Matýskovi pomáháte. Budete-li potřebovat daňové potvrzení za rok 2016, kontaktujte nás prosím na promateje@seznam.cz

Odpověď je mnohem jednodušší, než byste očekávali. NIKDO.

Lékaři v nemocnici tvrdí, my nemáme Matýska již jak léčit. Zdravotní pojišťovna tvrdí – koordinující lékařskou hlavou by měla být jeho obvodní lékařka a ona by měla určovat léčbu. (S tímto názorem se však zásadně neztotožňujeme).

Obvodní lékařka tvrdí, že nemůže stanovit nejlepší možný způsob vedoucí k pokusu obnovit plné vědomí pacienta, protože tento přístup vyžaduje hluboké znalosti i zkušenosti napříč několika lékařských oborů  (neurologie, fyzioterapie, farmacie, urgentní medicína … a další).  (S jejím názorem souhlasíme.)

Situaci tedy řešíme tak, že když se nám, lékařským laikům, zdá, že už dlouho se nějaké vyšetření nedělalo, anebo se objevuje nějaký problém, tak zkusíme nějakého odborníka oslovit a požádat jej o vyšetření sami. Specialista většinou vyšetření ve svém oboru provede a dílčí problémy se tak trochu řeší, ale komplexní pohled a přístup hlavní „lékařské“ hlavy totálně chybí.

Bohužel Matýsek není pan president ani známý automobilový závodník, aby někomu stálo za to ustanovit tým profesionálů a alespoň se pokusit vrátit jeho plné vědomí zpět  ….a vůbec, kdo by to vlastně zaplatil?!  A není lepší eutanázie ?!– o odpověď se pokoušíme v sekci Financování léčby.

Další článek
Předchozí článek
Zpět na seznam článků