• Děkujeme všem, kdo Matýskovi pomáháte. Budete-li potřebovat daňové potvrzení za rok 2016, kontaktujte nás prosím na promateje@seznam.cz

Základní vybavení za dobu od začátku péče (2010) se nám již podařilo zafinancovat, což je místnost typu JIP, speciální nemocniční postel, odsávačka, kyslík, ambuvak, monitor životních funkcí, kočárek, auto, výtah, ….

Péče 24 hod/365 dní, popsaná v předchozím článku zůstává a je nejdražší položkou našich nákladů.

Jak jsme již uváděli, osm hodin denně u Matýska „pracuje“ maminka, za což pobírá příspěvek na péči ve výši 13500 Kč (tedy 55 Kč/hod), pouze (!) tři hodiny zajistí sestřička od zdravotní pojišťovny a na 13 hodin denně si tak musíme sami najímat a platit jinou odbornou sestřičku. Není to bohužel levná záležitost.

Počítejte prosím s námi:

Naše asistentky si čistého vydělají cca 80-120 Kč/hodinu , mzdový náklad včetně odvodů je ale 190 kč/hodinu. Za 13 hodin v jednom dni je to pak cca 2500 Kč na den. Při 30 dnech péče v měsíci je to pak cca 74100 Kč na měsíc, při 12 měsících v roce je to téměř 900 tis za rok, při deseti letech je to cca 9 mil Kč. Přidáme-li k tomu i zdravotní pomůcky, které Matýsek životně nutně potřebuje a které mu (doufejme, že prozatím) neproplácí ZP a které jsou ve výši cca 10 tis/ měsíc, dostáváme se k částce okolo 1 mil Kč za rok, kterou nám nikdo nechce věřit.

Pokud si řeknete, že přeci „někde“ v ústavu to musí být levnější, anebo že by byla lepší eutanázie, pak odkazujeme zpět na předchozí článek…… Pro doplnění, jen uvádíme, že pokud bychom se o Matýska z nějakého důvodu nemohli starat doma, musel by být pouze v nemocnici na JIP, kde je náklad který platí ZP nemocnici, dle znaleckého posudku, 9200 Kč na den, tedy čtvrt miliónu Kč za měsíc, neboli 3,3 mil/rok – Tedy cca  3x více, než jej dokážeme zajistit doma. Nejasnou otázkou však zůstává, zdali by opravdu Matýsek na JIP dlouhodobě přežil, což je vlastně forma eutanázie – opět viz předchozí článek…..

Zdá se Vám to při čtení těchto článků stejné jako nám, že jsme v bludném kruhu?
Máte řešení této situace? Dejte nám jej prosím vědět ……… ZDE

Další článek
Předchozí článek
Zpět na seznam článků